Skip Navigation Links

HBB ve DSİ İşbirliğiyle Belen’e Yeni Sondaj Kuyusu

HBB Belen ilçesinin su kaynaklarını arttırıp iletim seviyesini yükselterek vatandaşların su sıkıntısı çekmesini önlemek amacıyla,

HBB ve DSİ İşbirliğiyle Belen’e Yeni Sondaj Kuyusu

Gündem   A+a-

 
Hatay Büyükşehir Belediyesi Belen ilçesinin su kaynaklarını arttırıp iletim seviyesini yükselterek vatandaşların su sıkıntısı çekmesini önlemek amacıyla altyapı çalışmalarına devam ediyor.
 
HBB Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (HATSU), Belen geneline şebekeler aracılığıyla dağıtımı yapılacak içme ve kullanma suyu kapasitesinin arttırılması amacıyla Devlet Su İşleri tarafından açılan sondaj kuyusunda bağlantı çalışmalarını tamamladı.
 
HATSU Ekipleri çalışma neticesinde saniyede elde edilen 32 litre suyu Ötençay Terfi İstasyonu üzerinden ilçe geneline ulaştırarak vatandaşların kullanımına sundu.
 
Sondaj açma sürecinin tamamlanmasıyla hijyen çalışmalarının da gerçekleştirildiği ve suyun güvenli bir şekilde mahallelere iletildiğine vurgu yapan yetkililer, temiz ve güçlü su iletmek için ihtiyaç duyulan bölgelerde yeni su kaynağı yaratma çalışmalarının süreceğinin altını çizdi.
 
 
 
 
Adınız
:
Mail
:
Mesajınız
:
Bu içeriğe ilk siz yorum yapın!
son gelişmeler
öne çıkanlar
deneme bonusu güncel giriş supertotobet