Skip Navigation Links

Yeni Yerimizde Hasta Kabulüne Başladık!

Gastroentrolog Prof.Dr. Şerif Yılmaz ve Obezite&Diyabet cerrahı Op. Dr. Cavit Göktaş, İGC'ye bir ziyaret gerçekleştirdiler.

Yeni Yerimizde Hasta Kabulüne Başladık!

Gündem   A+a-

 Basın merkezi deki sı ak karşılamanın ardından Palmiye Hastanesi'nden Doğan Petrol karşısındaki Amanos Plaza'da hasta kabulüne başladıklarını belirten Prof. Dr. Şerif Yılmaz, cemiyet binasına birlikte geldiği Op.Dr. Cavit Göktaş ile aynı Plaza'da komşu olmaktan memnuniyetini ifade etti.
"MİDE ŞİKAYETLERİ"
Yılmaz soruları yanıtlarken en çok şikayetlerin başında gelen mide rahatsızlığı ile ilgili olarak, "Halk arasında bildik tedavi yöntemleri her hastaya iyi gelecek diye birşey olamaz. Çünkü her hastanın metabolizması ve bağışıklığı aynı değildir. Hekimin verdiği ilaçlar dışında kullanılan yöntemler bu nedenle her zaman aynı sonucu vermez. Kaldı ki ilaçların da doğru kullanılmadığı takdirde tan etkiler ile mide sorunu yaşayanların oranı da yüksektir. Çok ilaç yazan hekim iyi hekimdir anlayışının artık yıkılması gerekir. Her insan tedavide gerekli olan kadar ilaç kullanmalıdır" dedi.
"OBEZiTEDE ORAN YÜKSEK "
Obezite&Diyabet cerrahı Op. Dr. Cavit Göktaş ise " Ülkemizde maalesef obezite oranı yüksek. Bu sorun kişisel olmaktan çok hem hastanın kendisi hem de sağlık bütçesinde obeziteye bağlı değişkenlik gösteren farklı operasyonların yapılmadı nedeniyle büyük bir ekonomik kayıp meydana gelmektedir. Obezite olan herkesin hekim kontrolünde bir tedaviye yönelmelerini tavsiye ediyoruz." şeklinde bilgi verdi
"HAYIRLI OLSUN"
İskenderun Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Diyap Atar da " Kentimizin iki değerli hekimini burada ağırlamaktan onur duyuyoruz. Sayın Yılmaz ve Sayı Göktaş hocalarımıza yeni sağlık merkezlerinin hayırlı olmasını diliyorum." dedi
Samimi sohbetin ardın iki doktor, en kısa zamanda kendi yerlerinde basın dostlarını görmekten memnun olacaklarını dile getirerek davet yaparak cemiyet binasından uğurlandılar.
 
 
 
 
 
 
 
Adınız
:
Mail
:
Mesajınız
:
Bu içeriğe ilk siz yorum yapın!
son gelişmeler
öne çıkanlar