Skip Navigation Links

Hasret Giderdi

Kilis Valisi Recep Soytürk, İskenderun Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret etti

Hasret Giderdi

Gündem   A+a-

 Kilis’in başarılı Valisi Recep Soytürk; 2013 - 2017 yılları arasında 3,5 yıl Dörtyol Kaymakamlığı, ardından da 1,5 yıl İskenderun Kaymakamlığı yaptığı kentte, İskenderun Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret etti, gazetecilerle hasret giderdi.
İskenderun Gazeteciler Cemiyeti’ne iade-i ziyarette bulunan Kilis Valisi Recep Soytürk, İGC Başkanı Diyap Atar ve yönetim kurulu üyelerine başarılar diledi.
Vali Soytürk, İskenderun’da görev yaparken, toplumu doğru bilgilendirme adına İskenderun basının gayretine tanıklık ettiğini söyledi.
Vali Soytürk, “Öncelikle yerel basınımızı yaptığı güzel çalışmalardan dolayı tebrik ediyorum. Yazılı ve görsel boyutunun yanı sıra internet gazeteciliği ile de ciddi bir ilerleme kaydeden basınımızın, geçmişten günümüze Hatay’ımızın ve ülkemizin gelişmesinde çok değerli katkıları olmuştur. Basının ulaştığı seviyede en büyük pay, şartlar ne olursa olsun görevini fedakârca yapan basın çalışanlarına aittir. Bu başarıda çatı görevi yapan Gazeteciler Cemiyeti’nin Başkanı Diyap Atar kardeşime ve değerli yönetim kurulu üyelerine başarılar diliyorum” şeklinde konuştu.
İskenderun Gazeteciler Cemiyeti’nin en eski, en köklü kuruluşlardan biri olduğunu anımsatan Vali Soytürk, İskenderun’da yazılı ve görsel basının çok kaliteli olduğunu belirtti.
İnsanların haber alma ve bilgilendirme hakkını nitelikli bir şekilde sağlamak için ellerinden geleni yaptıklarını açıklayan İGC Başkanı Diyap Atar da, Vali Soytürk’ün ziyaretinden dolayı duyduğu memnuniyeti ifade ederek cemiyetin yaptığı çalışmalar hakkında bilgi verdi.
İGC Başkanı Diyap Atar, Vali Soytürk’e ayrıca ziyarete özel Anı Tabağı verdi.
 
 
 
 
 
 
Adınız
:
Mail
:
Mesajınız
:
Bu içeriğe ilk siz yorum yapın!
 
son gelişmeler
öne çıkanlar