Skip Navigation Links
Gumus-Suv

MMK’dan Çelikhane Müjdesi … Hedef 2 Milyon Ton Çelik !

Dörtyol'da faaliyet gösteren MMK Metalurji Sanayi A.Ş., uzun süredir beklenen müjdeyi sosyal medya hesaplarından verdi.

MMK’dan Çelikhane Müjdesi …  Hedef 2 Milyon Ton Çelik !Web
TV

Ekonomi   A+a-

 Hatay’ın Dörtyol İlçesinde faaliyet gösteren MMK Metalurji Sanayi A.Ş., uzun süredir beklenen müjdeyi sosyal medya hesaplarından verdi.
MMK Metalurji, bölgede önemli bir istihdam, üretim ve ihracat başarısıyla Türkiye’nin en büyük 500 sanayi kuruluşu arasında 59’ncu sırada yer alıyor.
 
Çelikhane’nin aktif edilmesiyle birlikte MMK’da istihdam edilecek personel sayısında da büyük bir artış olacağı ve ekonomiye büyük oranda katkı sunacağı biliniyor.
Çelikhane yatırımını aktif eden MMK Metalurji’nin yıllık 2 Milyon ton sıcak haddelenmiş çelik imal etmek hedefine dikkat çekilen sosyal medya paylaşımında, Rusya’da kutlanan Metalurji Günü nedeniyle ayrı bir sevinç yaşandığına dikkat çekilerek şöyle denildi:
 
Sıcak çelik haddeleme tesisimizi (Çelikhane) yeniden devreye almanın sevincini ve gururunu yaşıyoruz.
Yıllık yaklaşık 2 milyon ton sıcak haddelenmiş çelik imal etmeyi planladığımız tesisimizde, deneme üretimlerine başladık ve en kısa sürede de piyasaya tam kapasite sıcak haddelenmiş çelik arzına başlayacağız.
Çelikhanemizi yeniden devreye aldığımız bu özel günde, Rusya’da Metalurji Günü’nün kutlanması sebebiyle de ayrıca sevinç içindeyiz. Bu vesileyle de Metalurji Günü’nü kutluyoruz, MMK kalitesini dünyanın dört bir yanına taşımak için var gücümüzle çalışmaya devam ediyoruz.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
MMK’dan Çelikhane Müjdesi …  Hedef 2 Milyon Ton Çelik ! videosunu izlemek için tıklayın.
Adınız
:
Mail
:
Mesajınız
:
Bu içeriğe ilk siz yorum yapın!
Vatan Oto Tamir
son gelişmeler
öne çıkanlar