Skip Navigation Links

Baştuğ Metalurji Hiçbir Çalışanını İşten Çıkarmayacak

Türkiye demir-çelik sektörünün lokomotif firmalarından Baştuğ Metalurji San. A. Ş. Koronavirüs nedeniyle hiçbir çalışanını işten çıkarmayacağını duyur

 Baştuğ Metalurji Hiçbir Çalışanını  İşten Çıkarmayacak

Ekonomi   A+a-

Türkiye demir-çelik sektörünün lokomotif firmalarından Baştuğ Metalurji San. A. Ş. Koronavirüs nedeniyle hiçbir çalışanını işten çıkarmayacağını duyurdu. Baştuğ Metalurji San. A. Ş. yönetim kurulu başkanı Mustafa Baştuğ konu ile ilgili şu sözlere yer verdi.
 
“Küresel etkisini sürdüren COVID-19 nedeniyle yaşanan süreçte çalışanlarımızın sağlığını ve haklarını korumak için tüm gücümüzle çalışıyoruz.
Çin’de başlayıp, kısa sürede dünyayı ve ülkemizi etkisi altına alan Koronavirüs salgınına karşı büyük bir mücadele veriyoruz. Milli birlik ve beraberliğimizin dünyada örnek teşkil edecek önemli bir dayanışmaya dönüştüğü şu günlerde, bizler de üzerimize düşen sorumlulukların bilincindeyiz.
Bu kapsamda, ilk günden beri BAŞTUĞ ailesinin en önemli ferdi olarak gördüğümüz 860 değerli çalışanımızın tüm haklarını korumaya ve yanlarında olmaya büyük özen göstereceğiz. Hiçbir çalışanımızla Koronavirüs nedeniyle yollarımızı ayırmayacağız. Hiçbir çalışanımızı ücretsiz izne çıkarmayacağız ve maaşlarında herhangi bir indirim talep etmeyeceğiz.
Ayrıca devletimizin ihtiyaç sahibi işletmeleri desteklemek amacıyla açıkladığı kısa çalışma ödeneğine, hem devletimize yük olmamak hem de ihtiyaç duyabilecek diğer işletmeleri düşünerek başvurmayacağımızı belirtmek isteriz.
Tüm dünyanın en büyük sorunu haline gelen bu zorlu süreci, büyük fedakarlıklarla atlayacağımıza inancımız tamdır. Değerli çalışanlarımız ve aileleri başta olmak üzere tüm insanlığın en az hasar ile bu talihsiz süreci atlatmasını ümit ediyoruz.
Ülkemizin geçirmekte olduğu bu zor günlerde kendi sağlığından ödün vererek, fedakarca mücadele eden tüm sağlık çalışanlarına sonsuz teşekkür eder, saygılarımızı sunarız.”
Saygılarımla,
Mustafa BAŞTUĞ
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Adınız
:
Mail
:
Mesajınız
:
Bu içeriğe ilk siz yorum yapın!
 HARİKA DAĞ MANZARASI İLE DAHA FAZLA BİLGİ İÇİN ARAYINIZ
 
son gelişmeler
öne çıkanlar