Skip Navigation Links

HBB Haberlerinden Başlıklar

MEHMET KAFADAR CADDESİ’NDE ASFALT ÇALIŞMALARI BAŞLADI

HBB Haberlerinden Başlıklar

Gündem   A+a-

 
Hatay Büyükşehir Belediyesi altyapısı tamamlanan bölgelerde üstyapı çalışmaları da gerçekleştirerek vatandaşların daha konforlu ve güvenli ulaşım sağlamlarına vesile oluyor.
 
Büyükşehir Fen İşleri Daire Başkanlığı tarafından yürütülen çalışmalarda Antakya Altınçay Mahallesi Mehmet Kafadar Caddesi’nde beton asfalt çalışmaları başladı. Kademeli olarak gerçekleştirilmesi planlanan çalışmalar kapsamında ilk olarak YSE kavşağından HATSU kavşağına kadar olan yolun asfaltlanacağını ifade eden Büyükşehir ekipleri, çevre yoluna kadar uzanacak olan asfalt serim çalışmalarının en kısa zamanda biteceğini ifade etti.
 
Antakya genelindeki diğer ana arter çalışmalarının altyapı durumlarına göre yapılacağını belirten Büyükşehir ekipleri, tüm çalışmaların belirlenen program çerçevesinde yürütüldüğünü belirtti.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
ATIK SU HATLARINDA TEMİZLİK SÜRÜYOR
 
Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel müdürlüğü(HATSU), altyapı hatlarında oluşan tıkanıklıkların giderilmesi adına temizlik çalışmalarının sürdüğünü bildirdi.
 
Altyapı hatlarına yönelik temizlik çalışmalarını sürdüren Genel Müdürlük, muhtelif noktalardaki atıksu hatlarında yapılan temizlik çalışmaları sırasında çıkarılan ıslak mendil, kozmetik paketleri, naylon poşet ve çocuk bezi gibi atıklar çıkarıldı.
 
Yapılan çalışmalar ile kötü kokuların önlendiğini ve temiz çevrenin sağlandığının altını çizen İdare, atık su hatlarının çöp alanı olmadığını hatırlatarak, vatandaşların atıkları atma konusunda daha duyarlı davranması gerektiğine vurgu yaptı.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
AKOM BİRİMLERİNDEN DURUM DEĞERLENDİRMESİ
Afet ve acil durumlarda vatandaşların güvenliğini sağlamak için tüm birimleriyle görev başında bulunan Hatay Büyükşehir Belediyesi Afet Koordinasyon Merkezi(AKOM) durum değerlendirme toplantısı gerçekleştirdi.
AKOM’a bağlı tüm birimler ile gerçekleştirilen toplantı Büyükşehir İtfaiye Daire Başkanlığı öncülüğünde yapıldı.
Toplantının içeriği hakkında açıklama yapan Büyükşehir İtfaiye Daire Başkanı Mahir Çiçek; “İlimizin 1. derece deprem kuşağında olması, yüzde 58 oranında orman varlığımızın bulunması, Suriye'deki savaş sebebi ile mevsimlere göre değişen nüfus hareketliliği gibi durumlar bazı felaketleri etkileyen faktörler olabiliyor. Bunun için İtfaiye Daire Başkanlığı olarak, il genelinde diğer kurumlar ile gerekli önlemleri almak ve bu tür durumlarda en etkili ve doğru harekât tarzını geliştirmeyi amaçlıyoruz. Bu konuda çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi.
Tüm birimlerin katılımı ile gerçekleştirilen toplantıda AKOM teşkilatlanmasının çalışmaları değerlendirildi. Müdahaleler, araç ve personel durumu, kış hazırlıklarının yanı sıra afet ve acil durum çalışmaları kapsamında yapılan çalışmaların görüşüldüğü toplantıda istek ve öneriler hakkında görüş alışverişi yapıldı.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Adınız
:
Mail
:
Mesajınız
:
Bu içeriğe ilk siz yorum yapın!
 
 HARİKA DAĞ MANZARASI İLE DAHA FAZLA BİLGİ İÇİN ARAYINIZ
 
son gelişmeler
öne çıkanlar