Skip Navigation Links

Gastronomi Evi El Sanatlarının Tanıtımına Katkı Sunuyor

Hatay Gastronomi Evi, bir dizi etkinliğe ev sahipliği yaparak şehrin sosyal ve kültürel yönünün güçlenmesine vesile oluyor.

Gastronomi Evi El Sanatlarının Tanıtımına Katkı SunuyorWeb
TV

Kültür Sanat   A+a-

 Hatay Gastronomi Evi, Hatay’ın leziz yemeklerini tanıtmanın yanı sıra biz dizi etkinliğe ev sahipliği yaparak şehrin sosyal ve kültürel yönünün güçlenmesine de vesile oluyor.
Hatay Gastronomi Evi unutulmaya yüz tutmuş sanatlardan bir tanesi olan ahşap yakma sanatının geleceğe taşınmasına vesile olmak amacıyla 18 Şubat Salı günü önemli bir etkinliğe ev sahipliği yaptı.
Zeynep ve Naim Gülbol ile Ahşap Yakma Sanatı adlı etkinlikte birbirinden güzel eserler yapma imkânı yakalayan konuklar, bu sanatın yaşatılmasına vesile olmaktan duydukları memnuniyeti dile getirerek Hatay Gastronomi Evi’ne teşekkür etti.
Etkinlikte Prof. Dr. Nazan Savaş da ahşap yakma sanatını deneyimledi.
Zeynep Gülbol etkinlikte yaptığı konuşmada ahşap yakma sanatının 18. yüzyıldan bu yana var olduğunu ifade ederek bu sanatın dünyanın farklı yerlerinde de icra edildiğini belirtti. Gülbol, bu etkinliğin gerçekleşmesine katkı sağlayan başta HBB Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş ve Prof. Dr. Nazan Savaş olmak üzere emeği geçen herkese teşekkürlerini iletti.
 
 
 
 
 
 
 
 
Gastronomi Evi El Sanatlarının Tanıtımına Katkı Sunuyor videosunu izlemek için tıklayın.
Adınız
:
Mail
:
Mesajınız
:
Bu içeriğe ilk siz yorum yapın!
son gelişmeler
öne çıkanlar