Skip Navigation Links

8 Ay 8 Şehir Projesi’yle Nevşehir Gezisi

İskenderun Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin, cennet vatan,ülkemiz Türkiye’nin coğrafi, tarihi ve kültürel özelliklerini öğrencilerle birlikte

8 Ay 8 Şehir Projesi’yle Nevşehir Gezisi

Gündem   A+a-

keşfetmek amacıyla başlattığı 8 Ay 8 Şehir projesinin bu ay ki durağı Nevşehir oldu. 9 Kasım günü gerçekleşen Nevşehir gezisine farklı sınıflardan 25 öğrenci ve idareci katıldı.
Proje hakkında bilgi veren okul müdiresi Kadiriye YIRTICI, eğitim-öğretim yılı başında yapılan toplantıda böyle bir proje yapmaya karar verdiklerini belirterek şunları söyledi; “Okulumuzda, eğitsel amaçlı olarak geçtiğimiz yıllarda da değişik illerimize geziler yapıyorduk. Yıl boyunca tek gezi yapıldığı için bazı öğrencilerimiz gezilerimize katılamıyordu. Şimdi hem şehirleri, hem de tarihleri esnekleştirip, her ay bir şehre gezi yapmak için böyle bir proje yapalım dedik. Amacımız, öğrencilerimizin, tarihi ve doğal güzellikleri yerinde görüp, farklı bilgileri yaparak ve yaşayarak öğrenmelerini sağlamak. Bu amaç altında, projemize devam ediyoruz. Geçtiğimiz ay Ankara gezisi yapmıştık. Projemize, Hatay, Gaziantep, Şanlıurfa, Mardin, Konya ve Çanakkale ile devam edeceğiz.”
Projenin yürütülmesinden sorumlu müdür yardımcısı Hanefi ZOBAR, okulda eğitimin dört duvar arasından çıkması gerektiğini söyledi. Konuşmasına gerçekleştirilen gezi hakkında bilgi vererek devam eden ZOBAR; “ Toplam 25 öğrenci ve öğretmenimizle gezimizi sorunsuz bir şekilde gerçekleştirdik. 1986 yılında UNESCO tarafından Dünya Miras Listesine alınan, Güzel Atlar Ülkesi Kapadokya’da eğlence ve bilgi dolu bir gün geçirdik. Profesyonel rehber eşliğinde, öğrencilerimiz Coğrafya, Tarih ve Dinler Tarihi dersini gün boyunca doğal ortamlarda işledi. Bazı öğrencilerimiz, ülkemizi ziyarete gelen turistlerle, İngilizce, Korece hatta Fince konuşmaya çalıştı. Bilginin kalıcı olması için bu tür etkinliklerle öğrencilerimizi desteklemeye çalışıyoruz. Bu bağlamda, okul-veli-öğrenci işbirliğinin de önemli bir unsur olduğuna inanıyoruz. Gezimize desteklere için, okul idaremize, öğretmenlerimize, velilerimize ve kıymetli öğrencilerimize teşekkür ediyoruz.”
12. sınıf öğrencisi Meryem ALTUN, Nevşehir gezisinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Okul idaresi tarafından düzenlenen bu güzel etkinlik için, idare ve öğretmenlerine teşekkürlerini sunan ALTUN; “ Bu tür etkinliklerle ve gezilerle öğrenilen bilgiler daha kalıcı hale geliyor. Kapadokya gezisi hayatımda güzel bir hatıra olacak. Birçok yeni bilgi öğrendim. Emeği geçen herkese tekrar teşekkür ediyorum.” diye ekledi.
12. sınıf öğrencilerinden Rojin Ezgi KAYA’da, öğretmenlerine ve okul idaresine teşekkür ederek şunları söyledi; “ Geziden çok memnun kaldım. Öğretmenlerimiz kıymetli zamanlarını ve bilgilerini bizimle paylaştı. Rehberimiz bize birçok tarihi bilgi verdi. Tarihin gezindiği yerlerde bilelim ki yeni bir tarih yatmaktadır. Tıpkı peribacalarında yatan gizem gibi.”
 
 
      
 
 
 
 
Adınız
:
Mail
:
Mesajınız
:
Bu içeriğe ilk siz yorum yapın!
 
son gelişmeler
öne çıkanlar