Skip Navigation Links

Ulu Önder Atatürk, Vefatının 80. Yıldönümünde Anıldı

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, ölümünün 80.yıldönümü münasebeti ile hazırlanan Anma Programı saat 09:00’da Belen Atatürk Parkında

Ulu Önder Atatürk, Vefatının 80. Yıldönümünde Anıldı

Gündem   A+a-

; Belen Kaymakamı Hayrettin BASKIN, Belediye Başkanı Adnan Vurucu, Kamu Kurum ve Kuruluşların Daire Amirleri, Siyasi Parti ve Sivil Toplum Kuruluşların temsilcileri, Okul Müdürleri, vatandaşlar ile bir grup öğrencinin katılımı gerçekleştirildi.
Anma Programı, Kaymakamlık ve Belediye Başkanlığı çelenklerinin Atatürk Anıtına sunulması ile başladı. Saat 09.05’te sirenler eşliğinde iki dakikalık saygı duruşu, akabinde İstiklal Marşı’nın okunması ve bayrakların yarıya indirilmesi ile Anıt alanındaki program tamamlandı.
Atatürk’ü Anma programına saat 09.30’da Belen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Konferans Salonunda devam edildi. Program, Okul Müdürü İbrahim BİLGİN’ın günün anlam ve önemini belirten konuşması, “Atatürk’un Son Günleri” filminden bir kesit sunumu, "Atatürk Neredesin" oratoryosu, Belen’in görselleri içerisinde okul öğrencilerince hazırlanan “Gençliğin Ata'ya cevabının” video gösterimi, günün anlam ve önemine binaen ilçe genelinde okullar arası düzenlenen şiir, kompozisyon ve resim yarışmalarında dereceye giren öğrencilere protokol tarafından ödüllerinin verilmesi ile sona erdi.
 
 
 
Adınız
:
Mail
:
Mesajınız
:
Bu içeriğe ilk siz yorum yapın!
son gelişmeler
gazete manşetleri
öne çıkanlar