Skip Navigation Links

Danıştay Başsavcısı Halil Yılmaz, Milletvekilliği İçin Emekli Oldu

Halil Yılmaz Milletvekilliği İçin Emekli Oldu

Danıştay Başsavcısı Halil Yılmaz, Milletvekilliği İçin Emekli Oldu

Gündem   A+a-

 Danıştay Başsavcısı Halil Yılmaz, 24 Haziran seçimlerinde milletvekili aday adayı olmak üzere emekliye ayrıldı.
Bürokraside çok önemli görevleri başarıyla yürüten Halil Yılmaz, Hatay’ın İskenderun ilçesinin bir evladı olarak, görev yaptığı tüm bakanlık ve kurumlarda memleketinin sorunlarıyla alakadar olmuş, hizmetlerin en kısa zamanda ulaştırılması için de çaba sarfetmiş önemli bir bürokrat.
Bir çok ilçede kaymakamlık, Türkiye Kızılay Derneği Teftiş Kurulu Başkanlığı, İçişleri Bakanlığı Teftiş Kurulu Başkanlığı ve son olarak da Danıştay Başsavcılığı gibi yargının zirvesinde önemli bir görevi başarıyla yürüten Halil Yılmaz, saymakla bitmez çok önemli görevleri başarıyla tamamlayarak milletvekili aday adayı olmak üzere Danıştay Başsavcılığı görevinden emekli oldu.
Halil Yılmaz KİMDİR?
04.05.1953 tarihinde İskenderun'da doğmuştur. İskenderun Lisesi'ni bitirmiş, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesinden 1974 yılında mezun olmuştur.
Yozgat-Çekerek, Diyarbakır-Çüngüş, Mardin-Nusaybin, Adana-Yumurtalık, Ordu-Fatsa Kaymakamlıkları, İçişleri Bakanlığı Mülkiye Müfettişliği, Türkiye Kızılay Derneği Teftiş Kurulu Başkanlığı, Mülkiye Başmüfettişliği, Türkiye Kızılay Derneği Denetçiler Kurulu Üyeliği, YÖK Denetleme Kurulu Üyeliği, Kültür ve Turizm Bakanlığı Telif Hakları ve Sinema Genel Müdürlüğü, tekrar Mülkiye Başmüfettişliği, Teftiş Kurulu Başkan Yardımcılığı, Teftiş Kurulu Başkanlığı görevlerinde bulunmuştur. İçişleri Bakanlığı tarafından Temmuz 1988-Temmuz 1989 tarihleri arasında bir yıl süreyle; Mayıs 2001-Kasım 2001 tarihleri arasında altı ay süreyle İngiltere'de görevlendirilmiştir. 03.03.2011 tarihinde Cumhurbaşkanı tarafından Danıştay Üyeliğine, 10.03.2016 tarihinde Danıştay Genel Kurulunca Danıştay Başsavcılığına seçilen ve İngilizce bilen YILMAZ, evli ve üç çocukludur.
Adınız
:
Mail
:
Mesajınız
:
Bu içeriğe ilk siz yorum yapın!
 
 HARİKA DAĞ MANZARASI İLE DAHA FAZLA BİLGİ İÇİN ARAYINIZ
 
son gelişmeler
öne çıkanlar