Skip Navigation Links

İskenderun’da Kaçak Nargile ve Tütün Ele Geçirildi

İskenderun İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan operasyonlar sonucu kaçak nargile ve tütün ele geçirildi.

İskenderun’da Kaçak Nargile ve Tütün Ele Geçirildi

Gündem   A+a-

İskenderun İlçe Emniyet Müdürlüğü; Halkımızın güven, huzur ve sükûnu başta olmak üzere, gençlerimizin ve çocuklarımızın, kötü ve zararlı alışkanlıklardan (alkol düşkünlüğü, uyuşturucu madde bağımlılığı, suç işleme, kumar ve benzeri kötü ve zararlı alışkanlıklar) korunması amacıyla yürütülen çalışmalar titizlikle ve hassasiyetle sürdürülmektedir.
Bu doğrultuda;
Kaçakçılığın önlenmesi, kaçakçılık yapan şahısların yakalanması, kaçak malzemelerin piyasaya sürülmeden ele geçirilmesi amacıyla İskenderun İlçe Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Grup Amirliği ekiplerince başarılı çalışmalar icra edildi.
İskenderun Muradiye Mahallesi Tayfur Sökmen Bulvarı No:105 adresinde R.T. isimli şahıs tarafından işletilen Tunç Nargile isimli işyerinde gecikmesinde sakınca bulunan hal kapsamında alınan arama kararı doğrultusunda arama tarama faaliyeti gerçekleştirilmiş olup, söz konusu operasyon neticesinde; toplamda 6760 kg. nargile ve tütün karışımından oluşan menşei belli olmayan madde, 3 adet tartı makinesi, 1 adet plastik yapıştırma makinesi, 1 adet paketleme makinesi, 1 adet jelatin paketleme makinesi, 3 adet tütün karıştırıcı makinesi, 4 adet tütün kıyma makinesi ele geçirildi. İşyerinde bulunan R.T. , A.T. ve B.D. isimli şahıslar gözaltına alınmak suretiyle haklarında yasal işlem yapıldı.
İskenderun Çay Mahallesi Kanatlı Caddesi Peynirciler Pasajı adresinde M.N.D. isimli şahıs tarafından işletilen Hacıoğlu isimli işyerinde ve işyeri deposunda, ayrıca şahsın ikamet ettiği Cırtıman Mahallesindeki ikametinde gecikmesinde sakınca bulunan hal kapsamında alınan arama kararı doğrultusunda aynı gün arama tarama faaliyeti gerçekleştirilmiş olup, söz konusu operasyon neticesinde; toplamda 775 kg. nargile tütünü ve 586 kg. gümrük kaçağı çay ele geçirildi. M.N.D. isimli şahıs gözaltına alınmak suretiyle hakkında yasal işlem yapıldı.
Konu ile ilgili Cumhuriyet Savcılığı tarafından yürütülmekte olan adli süreç devam etmektedir.
İlçemizde başta kolluk kuvvetleri ve istihbarat birimleri olmak üzere, tüm kamu kurum ve kuruluşlarımızca vatandaşlarımızın güven, huzur ve sükûnu için özveri ve uyum içerisinde görev ifa edilmekte olup, bugüne kadar gerçekleştirilen operasyonlar ile yürütülen çalışmalar kararlılık ve ciddiyetle devam edecektir.
 
 
 
 
Adınız
:
Mail
:
Mesajınız
:
Bu içeriğe ilk siz yorum yapın!
 
 HARİKA DAĞ MANZARASI İLE DAHA FAZLA BİLGİ İÇİN ARAYINIZ
 
son gelişmeler
öne çıkanlar