Skip Navigation Links

Tufan'ın Yıldızı Bu Kez Fatma Cansu Akkoyun..

Bir Beşiktaşlı olarak İstanbul Galatasaray Lisesi'ne gitmek isteyen Dörtyol Özel Tufan Yıldızlar Koleji Öğrencisi Fatma Cansu Akkoyun, 496.019 puanla

Dünya   A+a-

 
Bir Beşiktaşlı olarak İstanbul Galatasaray Lisesi’ne gitmek isteyen Dörtyol Özel Tufan Yıldızlar Koleji Öğrencisi Fatma Cansu Akkoyun, 496.019 puanla Dörtyol birincisi, Hatay 5’ncisi olarak gurur kaynağı oldu.
Her yıl ilköğretimden en iyi Anadolu Liseleri ile Fen Liseleri’ne, lise bölümünde de en iyi üniversitelere yıldız yetiştiren Özel Tufan Yıldızlar Koleji, başarı çıtasını Türkiye’de en iyi 50 okul arasına girmek olarak belirledi.. Türkiye’nin aydınlık geleceğinin aydınlık yüzlerini yetiştiren Yıldızlar Koleji, vatanına ve milletine faydalı nesiller için yatırımlarını sürdürüyor..
 
Tufan’ın Yıldızı Bu Kez Fatma Cansu Akkoyun..
 
Hatay’ın seçkin okullarından Özel Tufan Yıldızlar Koleji, başarılarına bir yenisini daha ekleyerek, Orta Öğretim Yerleştirme Puanı (OYP)’de 496.019 puan alan Fatma Cansu Akkoyun’la Dörtyol birincisi Hatay 5’ncisi oldu.
Fatma Cansu Akkoyun, Özel Tufan Yıldızlar Koleji’nde öğrencilere sunulan imkanlar, öğretmenlerin ilgisi ve uygulanan eğitim sisteminin kalitesinin başarıda en önemli pay sahibi olduğuna vurgu yaptı.
Dörtyol birincisi Hatay beşincisi olan Fatma Cansu Akkoyun’u makamında kabul eden Tufan Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Osman Tufan, elde edilen başarının ekilen tohumların meyvesi olduğuna dikkat çekerek, Cansu Akkoyun’a “nazar değmesin” diye de nazar boncuklu bir çeyrek altın taktı.
Tufan Yıldızlar Koleji’nin başarı çıtasını her geçen yıl bir kat daha yükseltmek hedefiyle hareket ettiklerini belirten Osman Tufan, Türkiye’de ilk 50 okul arasında olmak için çalışmayı sürdüreceklerine vurgu yaptı.
2011-2012 öğretim yılında mezun ettikleri 29 öğrenciden 27’sinin çeşitli okullara yerleşeceğini belirten Tufan, okulun ortalama puanının da 425 olmasının sevindirici olduğunu söyledi.
Mutluluğunu düzenlediği basın toplantısında ifade eden Osman Tufan, “Biz Tufan Yıldızlar koleji olarak bir hedef belirlemiştik, yetiştirdiğimiz çocukların vatana, millete hayırlı birer birey olmasını hedeflemiştik. Türkiye’nin çağdaş yüzüne, çağdaş geleceğine, çağdaş öğrencilerini yetiştireceğiz. Öğrencilerimizi Türkiye’nin gelişen yüzlerine aday yapacağız inşallah. Son yapılan SBS sınavı bizi son derece mutlu etti. Daha önce 3 yıldan beri emek verdiğimiz kızımız Fatma’yla bugünlere geldik. O da bizi yanıltmadı, yapılan bu denemeler neticesinde sadece 1 yanlışla bizi çok sevindirdi. Şuan SBS olarak Dörtyol ilçesinde birinciyiz. Bu sene 29 öğrenci mezun ettik, diğer 27 öğrenciyi dahil ettiğimde 2 öğrencim hariç, okulumuzun 425 puan SBS ortalaması var. 2 öğrencimiz de yanlış kodlamalar yapmasalardı bugün Türkiye’de ilk 100 okul içerisinde Tufan Yıldızlar Kolejini görecektiniz. Hedeflerimizden yılmadık yılmayacağız da.. Bu okulumuzu Türkiye’de sayılı yerlere getireceğiz. Biz bu çocuklarımızı inşallah güzel liselere yollayacağız. Fatma Cansu Akkoyun kızımız İstanbul Galatasaray Lisesi’ni istiyor, hiçbir sıkıntı gözükmüyor inşallah orada okuyacak” dedi.
Kendisi Beşiktaş’lı olmasına rağmen Türkiye’nin en iyi liselerinden birisi olan Galatasaray Lisesi’ni tercih edeceğini belirten Fatma Cansu Akkoyun, babasının Dörtyol Kaymakamlığı Özel Kalem’de annesinin de Ocak İlköğretim Okulu’nda öğretmen olduğunu belirterek, başarısını anne ve babasına hediye ettiğini söyledi.
 
 

Adınız
:
Mail
:
Mesajınız
:
Bu içeriğe ilk siz yorum yapın!
yazici
ekinciler
noksel
Vatan
son gelişmeler
öne çıkanlar