Skip Navigation Links

Doğada 'Z Kuşağı ile İletişim' Semineri

Gamze Uygun,İskenderun Doğa Koleji’nde okul velileri ve öğretmenlerine yönelik ‘Z Nesli ile Doğru İletişim’ konulu seminer düzenledi.

Doğada 'Z Kuşağı ile İletişim' Semineri

Sağlık   A+a-

 İskenderun Gelişim Hastanesi Uzman Klinik Psikoloğu Gamze Uygun, İskenderun Doğa Koleji’nde okul velileri ve öğretmenlerine yönelik  ‘Z Nesli ile Doğru İletişim’ konulu seminer düzenledi. 
Doğa Koleji Konferans Salonu’nda gerçekleşen seminerde; Z nesli ile etkili iletişim kurabilmek için zamanı anlamak gerektiğine dikkat çeken Uzman Klinik Psikolog Gamze Uygun, her neslin birbirinin özelliklerini bilmesiyle doğru iletişim kurulabileceğini belirtti. 
Uygun, “İletişim; duygu, düşünce veya bilgilerin her türlü yolla bir başkasına aktarılmasıdır.  Bu sürecin amacı, ‘anlaşılmak, yani anlaşmaktır.’ Bir insanın yaptığı, yapmadığı, söylediği, söylemediği her şeyin bir anlamı vardır. Kurulan iletişimin daha sağlıklı olabilmesi; ancak bireyleri tanımak, zamanı ve getirilerini anlamakla mümkündür. Bireyler farklarına göre x, y, z olmak üzere, üç kuşağa ayrılmıştır. Bu seminerin amacı bu üç nesli tanımaktır. Çünkü her nesil birbirinin özelliklerini bilir, ona göre anlayış geliştirirse, uyum içinde yaşamak daha kolay olacaktır. Yepyeni bir dinamiğe ve karaktere sahip Z kuşağı çocuklarının ebeveynleri olmak, onları anlayabilmek, kendi yetiştiriliş tarzımızdan çok daha farklı bir şekilde yaklaşabilmek, kimi zaman çok zorlu ve yorucu olabiliyor. Daha önceki jenerasyonların hiçbirinin aralarında bu kadar büyük farklar yok iken, kendi çocuklarımız ile aramızda sanki uçurumlar var ”dedi.
 
Adınız
:
Mail
:
Mesajınız
:
Bu içeriğe ilk siz yorum yapın!
son gelişmeler
gazete manşetleri
öne çıkanlar