Skip Navigation Links

Basın Demokrasinin Vazgeçilmez Bir Unsurudur

İskendern Belediye Başkanı Seyfi Dingil 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Basın Demokrasinin Vazgeçilmez Bir Unsurudur

Gündem   A+a-

 İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, vatandaşlarımızın bilgilendirilmesinde ve tarafsız haber almasında basın mensuplarının önemli bir görev üstlendiğini belirtti.
İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil,10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı. 
Toplumun gerçekleri öğrenmesi ve düşüncelerini duyurmasının en etkili yollarından biri olan basına, ülkemizin içinde bulunduğu zorlu günlerde büyük görevler düşmekte olduğunu ifade eden Başkan Seyfi Dingil, mesajında şunları kaydetti: 
“Basın camiası toplumların aydınlatılması, toplumsal tüm olaylarda gerekli reaksiyonların gösterilmesi, anayasal bir hak olan halkın doğru bilgilendirilmesi gibi görevlerini fedakârca yerine getirmektedir. 
Kamuoyunu her zaman doğru ve hızlı bir şekilde bilgilendirme görevini yerine getirmeye çalışan gazetecilerimiz, içinde bulunduğu şartların tüm ağırlığına rağmen görevlerini özveriyle yerine getirmektedirler. İlçemizde de bu önemli göreve yerine getiren, yerel ve ulusal medya temsilcileri vatandaşlarımızın gözü, kulağı, dili olmakta ve kamuoyunun haber alma hakkına katkıda bulunmaktadır. 
Doğru, ilkeli ve objektif görev anlayışıyla, meslek etiğini her şeyin üstünde tutarak insanların kişilik haklarına saygılı olan, bilgi kirliliği değil topluma haber ve yol gösteren yorumlarını sunan, her türlü sıkıntı ve zorluğa karşı büyük bir özveriyle mesleklerini icra eden tüm gazeteci arkadaşlarımıza başarılar diliyorum.
Bu duygu ve düşüncelerle, mesleklerini büyük bir özveriyle ifa eden tüm basın mensuplarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlar, sağlık ve başarılar dilerim” dedi.
 
Adınız
:
Mail
:
Mesajınız
:
Bu içeriğe ilk siz yorum yapın!
son gelişmeler
öne çıkanlar