Skip Navigation Links

MKܒde Emeklilik Töreni

Kimya Bölümü Öğretim Üyesi Nureddin Çolak İçin Emeklilik Töreni Düzenlendi

MKܒde Emeklilik Töreni

Gündem   A+a-

 
MKÜ Fen Edebiyat Fakültesi Kimya Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Nureddin Çolak için emeklilik töreni düzenlendi. 
 
Fen Edebiyat Fakültesi Dekanlığı tarafından organize edilen törene MKÜ Rektörü Prof. Dr. Hasan Kaya, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Mehmet Kılınç, Prof. Dr. Yusuf Önlen, Fen Edebiyat Fakültesi öğretim üyeleriyle Nureddin Çolak’ın ailesi ve sevenleri katıldı.
Atatürk Konferans Salonunda saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan program Nureddin Çolak’ın özgeçmişinin okunması ile devam etti.
 
Törende kısa bir konuşma yapan Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Mert emeklilik törenlerinin hüzünlü törenler olduğunu, emekliliğin bir kopuş olarak değerlendirilmemesi gerektiğini, Nureddin Çolak’ın fiziken ve ruhen camianın içinde olacağını söyledi.
 
Nureddin Çolak’ın MKÜ kurucu öğretim üyelerinden biri olduğunu belirten Rektör Prof. Dr. Hasan Kaya: ‘’Bu vesile ile Üniversitemizin kurulmasında, gelişmesinde ve bu güne gelmesinde emeği geçen herkese teşekkür etmek istiyorum.
 
İnsan hayatı boyunca ne ekerse onu biçer. Hocamızın geçmişi, görüşleri ve duruşuyla ilgili sevenlerinden, arkadaşlarından çok fazla pozitif şeyler dinledik. Eğilmek, bükülmek insana yakışmaz akademisyene hiç yakışmaz. Bende öğrencilerime ve asistanlarıma eğilip bükülmemelerini ve dik durmalarını her fırsatta söylüyorum.
 
Nureddin Çolak Hocamız kimya bölümünün gelişimindebüyük katkıyı sağlayan öğretim üyelerinden biridir. Kimya bölümü akademik yayın ve makale olarak Türkiye bilimine katkı sağlayan bir bilim dalı olarak görülmektedir.’’ dedi.
 
Nureddin Çolak için bir dönemin bitip yeni bir dönemin başladığını belirten Rektör Kaya, Çolak’ın ailesi ve sevenleriyle birlikte mutlu ve huzurlu günler yaşamasını dileyerek konuşmasını sonlandırdı.
 
Rektör Prof. Dr. Hasan Kayadan sonra kürsüye gelen Prof. Dr. Nureddin Çolak ise : ‘’ BugünMustafa Kemal Üniversitesinin kimya bölümünden ayrılırken arkamda, oturmuş bilimselliği yüksek olan bir kimya bölümü bıraktığıma inanıyorum. Kendimi bu kurumun bir parçası olarak görmeye devam edeceğim. Bu kurumdan gelen iyi, güzel haberler, başarılar, ödüller bana kıvanç ve onur verecektir. Meslek hayatıma 18 Ocak 1978 yılında başlayıp 18 Eylül 2017 yani bugün emekli oluyorum. Dile kolay tam 38 yıl 8 ay çalışmış oluyorum.  Sevgili mesai arkadaşlarım ve meslektaşlarım karşılıklı ilişkilerimiz içinde üzdüğüm, kırdığım ve canını sıktığım herkesten af diliyorum. Sevgili mesai arkadaşlarım, meslektaşlarım, öğrencilerim hayat su gibi akıp geçiyor, bu önemli günde burada olduğunuz ve bana veda etme şansı tanıdığınız için hepinize teşekkür etmek istiyorum.’’ dedi.
 
Tören Nureddin Çolak için kuruluna serbest kürsüde sevenlerinin konuşmaları ile devam etti.
 
Plaket takdimi ve günün anısına çekilen hatıra fotoğrafının ardından program sona erdi. 
 
Adınız
:
Mail
:
Mesajınız
:
Bu içeriğe ilk siz yorum yapın!
 
 HARİKA DAĞ MANZARASI İLE DAHA FAZLA BİLGİ İÇİN ARAYINIZ
 
son gelişmeler
öne çıkanlar