Skip Navigation Links

“Yer bulursak, Bir Başka Mıntıkada TOKİ Evleri İçin Uğraşırız”

Emekliler, Milletvekili Karasayar’dan TOKİ Evleri İstedi

“Yer bulursak, Bir Başka Mıntıkada TOKİ Evleri İçin Uğraşırız”Web
TV

Gündem   A+a-

 Hatay Milletvekili Orhan Karasayar'ın ziyaretleri sürüyor. 16 Nisan 2017 referandumunda “Evet” tercihi için destek arama ziyaretlerini sürdüren Ak Parti Hatay Milletvekili, TBMM İdare Amiri Orhan Karasayar ve Ak Parti İskenderun İlçe Teşkilatı’nın yetkilileri, Türkiye Emekliler Derneği (TÜED) İskenderun Şubesi’ne bir ziyaret gerçekleştirdiler. Milletvekili Karasayar, Ak Parti iktidarı döneminde yaşlılara ve emeklilere önemli hizmetler verdiklerine, halen de bu hizmetlere devam ettiklerine işaret etti.
 
TÜED İskenderun Şube Başkanı Mustafa Uyan’ın emekliler için 2+1, taksitli, uzun vadeli TOKİ Evleri talep etmesi üzerine de şunları söyledi “İskenderun sınırları içinde uygun arazi bulamıyoruz. En büyük sorunumuz arazi sıkıntısı. Gültepe Mahallesi’nin üstünde yapılan TOKİ evlerinin arazisinde de yer yok. Burada okul, cami, sosyal tesisler, yeşil alan ve diğer yerleşim projeleri olacağı için orada da yer sorunu var. Emeklilerimize şayet yer bulursak belki Arpaderesi, Arsuz tarafında TOKİ evleri inşa edebiliriz. Taksitleri de 250 TL değil de belki 500 TL olur. Bunun için uğraşalım, uğraşırız. Yeter ki sizler Arsuz tarafını kabul edin” şeklinde konuştu.
 

Mustafa Uyan “Ben sizde bu niyeti gördüm…”

 
TÜED İskenderun Şube Başkanı Mustafa Uyan ise “ Emekliye TOKİ evleri yapın da, nerede yaparsanız yapın. Ben sizde bu niyeti gördüm. Niyetiniz de bizim için önemli. Gelin hep birlikte ev hayaliyle yanıp tutuşan emeklilerimizi sevindirelim. Halı hazırda üzerinde hiçbir şekilde ev tapusu olmayan üç bini aşkın üyemiz var. TOKİ şantiyesi buradayken, bir başka şantiye de emekliler için kurulsun ve emeklilerimiz içinde TOKİ evlerinin inşasına başlansın” şeklinde görüş beyan etti.
 
 
“Yer bulursak, Bir Başka Mıntıkada TOKİ Evleri İçin Uğraşırız” videosunu izlemek için tıklayın.
Adınız
:
Mail
:
Mesajınız
:
Bu içeriğe ilk siz yorum yapın!
 
 HARİKA DAĞ MANZARASI İLE DAHA FAZLA BİLGİ İÇİN ARAYINIZ
 
son gelişmeler
öne çıkanlar