Skip Navigation Links

Ağaçlar Engel Oldu

Olay, 10.06.2010 tarihin de 22.00 Sıralarında Merkeze Bağlı Kırıklı Köyü E-5 Karayoluna 200 Metre Uzaklıktaki, Bir Komando Birliğinin Konuşlandığı Kan

Gündem   A+a-

İddiaya göre, gizlendikleri Amanos Dağı'ndan çıkıp Hatay'da kanlı eylemler yapan bir grup PKK'lı bu kez, geçiş noktası olan bölgeden Osmaniye'deki jandarma komandoların bulunduğu 4 katlı binaya dağlık taraftan yaklaştı.

Kanlıgeçit Tepesi'ne gelen teröristler gece binaya doğru roketatar ve uzun namlulu silahlarla ateş açtı. Atılan 2 roketatar mermisi hedefine ulaşmadan, dağlık ve ormanlık bölgede, ağaçlara çarparak infilak etti. Uzun namlulu silahlarla açılan ateş sırasında ise karakol binasına 100 metre uzaklıktaki 3 katlı lojmandaki dairesinin balkonunda tesadüf eseri bulunan Üsteğmen Cumhur Akdağ'ın eşi Pınar Akdağ başından yaralandı.

Jandarma komandoların da karşılık vermesi üzerine çıkan çatışma 15 dakika sürdü. Teröristler, buradan Amanoslar'a doğru kaçtı, Jandarma Özel Hareket timlerinin takviyesiyle askerler teröristlerin peşine düştü.

HASTANEDE ÖLDÜ

Başından yaralanan Pınar Akdağ, Osmaniye'deki müdahalenin ardından Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi'ne sevk edildi. Durumu ağır olan genç kadın, Beyin Cerrahi Servisi'nde yoğun bakıma alındı. Ancak bugün öğle saatlerinde Pınar Akdağ, doktorlmarın tüm çabasına rağmen kurtarılamadı.

VALİ İNCELEME YAPTI

Saldırının ardından bölgeye gelen Osmaniye Valisi Celalettin Cerrah, incelemelerde bulunup yetkililerden bilgi aldı. Saldırının PKK terör örgütü mensuplarınca gerçekleştirildiğinin belirlendiğini bildiren Cerrah, "Bölgede Jandarma Komutanlığı ekiplerince operasyonlar sürüyor. Şu ana kadar herhangi bir sıcak temas olmadı. Ormanlık alanda uzaktan roketatarla 2 el ateş edilmiş. Aldığım bilgilere göre, 2 roketatar da mesafe uzak olduğu için düştüğü yerde patlamış" dedi.

İskenderun'DA KAÇAN TERÖRİSTLER Mİ?

Öte yandan saldırıyı gerçekleştiren PKK'lıların, 31 Mayıs'ta Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'na bağlı İskenderun İlboğa Kışlası İkmal Destek Komutanlığı'na saldıran grup olabileceği üzerinde duruluyor. 6 askerin şehit olduğu İskenderun saldırısının ardından Adana Jandarma Bölge Komutanlığı Jandarma Özel Harekat Birliği'nin (JÖH) peşine düştüğü PKK'lıların Osmaniye'nin Zorkun Yaylası bölgesine kaçmış olabileceği, bu sırada da jandarma komandoların bulunduğu birliğe dağ tarafından yaklaşıp söz konusu eylemi gerçekleştirdiği sanılıyor.

Adınız
:
Mail
:
Mesajınız
:
Bu içeriğe ilk siz yorum yapın!
son gelişmeler
öne çıkanlar