Skip Navigation Links
ruzgar oto kuafor

İngilizler ilk kez devre dışı!

Times gazetesinin muhabiri Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in uzlaşmaya başladığı öne sürdü.

Burak ÖZBİLGER

Gazete Köşesi   A+a-

Burak ÖZBİLGERBurak ÖZBİLGER 
info@8gunhaber.com
 

İngilizler ilk kez devre dışı!

Times gazetesinin İstanbul'daki Türkiye muhabiri Hannah Lucinda Smith'in imzasını taşıyan haberde, Suriye'de iç savaşın başlangıcından bu yana farklı tarafları destekleyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in uzlaşmaya başladığı öne sürdü. 
 
Erdoğan ile Putin son birkaç hafta içerisinde üç kez telefonla görüştü. Bu görüşmelerde ele alınan başlıca konular arasında Suriye'deki son durum ve Halep'le ilgili gelişmeler de yer alıyor.
Times, Türkiye'nin Rusya'nın üstü kapalı onayıyla birlikte, sınırın Suriye tarafında "yarı kalıcı bir tampon bölge" oluşturmayı başardığını vurgulayarak, "(Türk askerleri ve desteklediği militanlar) şimdi de Halep ile Rakka arasında IŞİD'in (Irak Şam İslam Devleti) elinde kalan son kasaba olan El Bab'a doğru ilerliyor. Türk hükümet kaynakları, bu kasabada ilerleyişi durduracaklarını ve işi diplomatik sürece devredeceklerini söylüyor" 
 
Gelişmeler öncesi Avrupa Birliğine rest çeken Erdoğan, bazı taşları erken dizmiş olması gene birilerini zor duruma sokacak! 
Oluşturulacak tampon bölge projesi rafa kalkan ve geri inen bir şekillenmedir, birileri Rusya uçağını düşürüp hükümeti zor durumda bırakma planı yaparken bugünlerin de Allah’ın adaleti ile geldiğini bilemiyordu! 
 

Bu taşları Rusya ile Türkiye diziyor! 

İngiltere nifak sokma çabasında, YPG ve saz ekibinin elini güçlendirecek enstrüman arıyorlar. Avukatları aracılığı ile cezaevinde bulunan Selo ve saz ekibine gönderilen çalışma notları süs niteliği içeriyor!
 
Oyunu kendileri kurup yönetirlerdi, bu sefer oyun içinde kaldılar! 
 
Yakın zamanda Suriye konulu ciddi gelişmeler olacağını zannetmiyor, doğruluyorum.
***   

AB Başkanı Juncker: Erdoğan'a güveniyorum

Juncker, İspanya'nın başkenti Madrid'e dün yaptığı resmi ziyaret sırasında özel olarak kabul ettiği bir grup İspanyol gazetecilere akıl almaz açıklamalar yaptı,  AB Komisyonu Başkanı, "Erdoğan, Türk vatandaşlarının vizesiz Avrupa'ya seyahat edememelerinden dolayı bizi suçlamayı bırakmalı. Türkiye, geri kabul anlaşmasında Brüksel'in talep ettiği 72 kriteri yerine getirmezse bunun sorumluluğu bizim değildir. Erdoğan, ülkesinin kıyılarını suç örgütlerinin ve insan tacirlerinin ellerine bırakmayacaktır” 
Açıklaması aynen böyle, geçen mart ayında "Şu anda Türkiye AB üyeliğine hazır değil. Sanırım on yıl içerisinde de hazır olamayacak" diyen Juncker, gaz vermeye devam ede dursun! Yakında Suriye ile ilgili ciddi yaptırımlara seyirci kalacağını sanırım anlamış.
***

Borsa İstanbul'dan TL kararı

Telefonuma gelen bu mesaj ile bu haberi aldım,  "Borsa İstanbul, Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın bugün yaptığı çağrıya destek mahiyetinde, 2 Aralık 2016’dan itibaren tüm nakdi varlıklarının Türk Lirasına çevrilmesine ve Türk Lirası hesaplarında tutulmasına karar vermiştir." 
 
Geç kalınmış ama yerinde bir karardı. Bu tür yaptırımları iş adamları derneklerinden de görmek gerekir.  
 
 
Diğer tüm yazıları için buraya tıklayın!
Adınız
:
Mail
:
Mesajınız
:
Bu içeriğe ilk siz yorum yapın!
yazar'ın diğer yazıları
makale kategorileri
olcay perde 
 
 
 
 8gunhaber-reklam-2
gazete manşetleri
erdinc otel - erdinc sport center

Yargi Akademi

öne çıkanlar