Skip Navigation Links
 

Engellilere Engel Olan Araçlara Ceza Yağıyor

İskenderun Belediyesi zabıta müdürlüğü Engellilere Engel Olan Araçlara Ceza Yazıyor

Engellilere Engel Olan Araçlara Ceza Yağıyor

Gündem   A+a-

 İskenderun Belediyesi engelli vatandaşların kaldırımlara çıkışını sağlayan engelli rampalarının önüne ve engelli yollarının üstüne araçlarını park edenlere ceza kesiyor.
İskenderun Belediyesi Zabıta Müdürlüğü şehir merkezindeki trafik düzenleme çalışmalarına devam ediyor. 

GEREKLİ YASAL İŞLEMLER YAPILIYOR

Vatandaşlara ve araç sürücülerine uyarılarda bulunan İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil,"Uyarılara rağmen bazı kişiler araçlarını engelli rampalarının yanına park ederek engelli vatandaşların kaldırımlara iniş çıkışını engellemektedir. Zabıta müdürlüğüne bağlı ekiplerimiz engelli yol ve geçiş yerlerine araçlarını park eden sürücüler hakkında yasal işlem yapmaktadır. Uygunsuz araç parkları yüzünden engelli vatandaşlarımız kendilerine ayrılan yerlerden rahat bir şekilde ulaşım sağlayamıyor. Bu konuda araç sürücülerinin daha duyarlı ve dikkatli olması gerekiyor" diye konuştu. 

 

KURALLARA UYULMASINI İSTİYORUZ

 
Başkan Seyfi Dingil,”Kaldırımlarımız, yayalarımızın geçiş yoludur. Zabıta ekiplerimiz bu konuya büyük önem veriyor. İlçe genelinde engelli vatandaşların ve yayaların hareket özgürlüğünü kısıtlayacak yol ve kaldırım işgaline karşı denetimlerini sıklıkla sürüyor. Tüm sürücülerimizin kurullara uymasını istiyoruz. Yanlışında ısrar edenlere gerekli yasal işlemler yapılıyor. Yaya yollarına park eden araçlar yüzünden yayalar ve özellikle engelli vatandaşlarımız ile çocuklarımız tehlike içinde kalıyorlar ” diye konuştu.
 
Adınız
:
Mail
:
Mesajınız
:
Bu içeriğe ilk siz yorum yapın!
SEM USTA
 
son gelişmeler
gazete manşetleri
öne çıkanlar