Skip Navigation Links
 

Kırıkkhan’da İşkur Çalışma Süresi İki Ay Uzatıldı

Hatay'da İş-Kur tarafından yürütülen TYP kapsamında geçici süreyle ilçe belediyelerde istihdam edilen kişilerin süreleri sona ermeden müjdeli haber ge

Kırıkkhan’da İşkur Çalışma Süresi İki Ay Uzatıldı

Gündem   A+a-

 
Hatay'da İş-Kur tarafından yürütülen TYP kapsamında geçici süreyle ilçe belediyelerde istihdam edilen kişilerin süreleri sona ermeden müjdeli haber geldi.
Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan Yavuz, Toplum Yararına Çalışma Programı (TYÇP) kapsamında Belediyede çalışan 160 kişinin çalışma süresinin 2 ay daha uzatıldığı müjdesini verdi.
 
Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan Yavuz konuya ilişkin yaptığı açıklamada; "TYÇP İş-Kur aracılığı ile Hatay'da belediyelerde çalıştırılmak üzere 15.03.2017 – 19.09.2017 tarihleri arasında geçici süreli 6 aylık istihdamlar yapılmıştı. Bu süre daha önce 1 ay uzatılmıştı. Hatay Milletvekillerimizin girişimleri sonucunda bu süreye ek olarak 2ay daha çalışma sürelerinde uzatma kararı verildi ve İş-Kur lu personellerimizin çalışma süreleri toplamda 9 aya çıkartılmış oldu”dedi.
    
TYP kapsamında Hatay'da ilçe belediyelerinde çalışan personellerin çalışma sürelerinin uzatıldığına dair sözleşme İş-Kur İl Müdürlüğünde Belediye Başkanı Ayhan Yavuz ve İŞ-KUR Hatay İl Müdürü Ziya Yükseltarafından imzalandı.
 
Başkan Yavuz imza sonrası yaptığı açıklamada; "Çalışma süresinin bir kez daha uzatılmasında ve vatandaşlarımıza istihdam sağlayan projenin devam etmesinde büyük katkı sağlayan başta Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzerehükümetimize, tüm bakanlarımızave Hatay milletvekillerimize teşekkür ediyorum" dedi.
Adınız
:
Mail
:
Mesajınız
:
Bu içeriğe ilk siz yorum yapın!
 
 
 
iskenderun teknik universitesi 
son gelişmeler
senol ticaret
 
Mazi Ocakbasi
 
gazete manşetleri
öne çıkanlar