Skip Navigation Links
 

Doktorlara Başarı Belgesi Verildi

Hatay Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğinde görevli tüm kadın hastalıkları ve doğum uzmanı doktorlar arasında

Doktorlara Başarı Belgesi Verildi

Gündem   A+a-

 
Hatay Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğinde görevli tüm kadın hastalıkları ve doğum uzmanı doktorlar arasında sezaryenle en az doğum yaptıranlara “Başarı Belgesi” verildi.
 
Hatay Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Dr. Sebahattin YILMAZ;  Sağlık Bakanlığınca yapılan inceleme de, son 2 yıl içerisinde en az sezaryen doğumu gerçekleştiren doktorlara; Hatay Valiliği tarafından hazırlanan Başarı Belgelerini düzenlenen törenle verdi.
 
 
DR.YILMAZ BAŞARI BELGELERİNİ VERDİ
 
Yılmaz; "Birliğimize bağlı Devlet hastanelerinde görevli tüm kadın hastalıkları ve doğum uzmanları arasında 2015-2016 yılları içerisinde gerçekleştirmiş oldukları doğum sayıları Bakanlık tarafından yapılan çalışma sonrasında, sezaryen doğum oranı en düşük olarak belirlenen Uzm. Dr. Selin TERTEMİZ, Uzm. Dr. Cafer MİÇOĞULLARI, Uzm. Dr. Mehmet AÇIKGÖZ ve Uzm. Dr. Teyma Rende BAŞARI’a Hatay Valiliği tarafından düzenlenen başarı belgelerini teslim ettik.
 
 
NEDEN NORMAL DOĞUM…
 
Sezaryen her ne kadar doğru endikasyonla hayat kurtarabilecek bir cerrahi girişim olsa da gereksiz uygulanması anne ve bebeğin hayatını tehdit etmektedir.
 
Dünya Sağlık Örgütü sezaryen doğumun kabul edilebilir maximum değerini %15 olarak belirlemiştir, birlik olarak bu değerin altında kalmak ve hekimlerimizi Normal Doğuma teşvik etmek yönünde çalışmalarımızı sürdürüyoruz.
 
Başarı Belgesi alan Tüm Hekimlerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dilerim." Dedi.
 
 
Adınız
:
Mail
:
Mesajınız
:
Bu içeriğe ilk siz yorum yapın!
Mazi Ocakbasi
 
 
Turhan Home Center
carls jr
son gelişmeler
SEM USTA
senol ticaret
 
gazete manşetleri
öne çıkanlar